Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy

Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy (JK:JA) je akční hack and slash hra s první, nebo třetí osoby, která je zasazena do univerza Star Wars. Hra Vám kromě klasické příběhové kampaně nabídne také i online hraní. Něco o příběhu pro jednoho hráče se můžete dočíst například zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Star_Wars_Jedi_Knight:_Jedi_Academy

Náš klan se věnoval již od začátku působení hlavně Online hraní.


Hra nám nabídla širokou paletu zbraní, mečů, map, módů a hlavně výborný bojový systém, který se orientoval na světelné meče. I oproti dnešním moderním hrám, které vás okouzlí na první pohled grafickým zpracováním má Jedi Academy z hlediska soubojů stále co nabídnou.

V první řadě hra jako taková nemá žádný progress, mikrosantakce, což vede k tomu že hra je vyvážená a všichni hráči mají již od začátku stejné možnosti, záleží pouze na vašem umu (skillu).

Velmi oblíbeným nastavením na serverech se stal právě “Saber-Only“, takže jste měli k dispozici pouze světelné meče, zbraně a síly byli uzamčeny. Ve hře jste měli několik herním módů jako: Free For All, Team Deathmatch, Power Duel, Siege, Capture the Flag a jiné pomocí módů.

Dnes můžeme vidět hry, které se vychloubají systémem mnoha útoků a kombinací, ale právě Jedi Academy již před X lety vám mohlo nabídnout stejný zážitek v mnoha ohledech i lepší. V rámci boje na blízko se nám nabízeli 3 světelné meče, respektive jejich variace: Jeden meč (Single Saber), Dva meče (Dual Saber), Obouruční meč (Staff).

Měli jste k dispozici 3 útočné styly: 

  • Red: Silné, ale pomalé údery.
  • Yellow: Středně silné údery s větší rychlostí.
  • Blue: Velmi rychlé údery za cenu malého poškození.

S těmito styly jste pak mohli vytvářet různé série útoků, měli jste k dispozici čtyři útočné pohyby: W,A,S,D, které jste vzájemně mohli kombinovat; W+A+útok a jiné kombinace. Samozřejmě klíčovou roli hrála myš, pouze Ti nejlepší uměli předpovídat hráče a přesně zamířit a udeřit tak na slabé místo.

Dále jste tu měli k dispozici blokování, samozřejmě úskoky a jiné věci. Hra zkrátka do dnes má výborný bojový systém, svěží, rychlí a hlavně přehledný a dobře ovladatelný, což se o nováčkovi For Honor nedá úplně říci.

Dnes bohužel hra již nemá takovou popularitu, kromě špatné komunity, která není zrovna vstřícná k nováčkům a tak slova “noob go to..” můžete slyšet běžně, pokud dříve neuvidíte na obrazovce hlasování o vašem kicku ze hry.. Jste nový tak nemáte právo bojovat proti lepším. Tohle bohužel není jediná věc, která sráží hru dolů, druhou věcí je kombinace netcode + vlastní configy, které nabourávají fair-play hru jako takovou.

I přes tyto nedostatky se jedná o skvělý kousek, který může jít příkladem.

Hru můžete zakoupit v následujících obchodech..