Něco o Nás

Stalo se to kolem dne 8.8. 2008, kdy jsem se rozhodl, ještě s kolegou Andym,přidat, do JKA komunity, další, nový, český klan, nesoucí název Alterans. Klan vznikl z počátku jako JA+ klan, kterému patřil i JA+ server, měli jsme vlastní mapu, i klanovou radu. Rada byla rozdělena na tři hráče, všichni jsi byli stejně rovni, nikdo nebyl nad nikým. Proto měla rada, rovnocenné hlasy, jednalo-li se o nějakém problému. Naše komunita, se krásně rozrůstala a učili jsme naše nové členy, hrát, jaknejlépe jsme uměli. Z počátku, byli jejich tréninky obtížné, ale s každým dnem se členové zlepšovali, brzy jsme byli známí po několika českých serverech

Uplynulo pár měsíců a klan měl problémy, Andy se rozhodl odejít a rada byla rozpuštěna. Musel jsem se tedy chopit vedení sám. Náš klan, přešel z JA+ na base, věděl jsem, že tak se naučíme mnohem víc, než jen hrát se stejnými hráči, které už jsme poráželi. Po příchodu na base, jsme si i pořídili base server, kde se uskutečňovali naše trenály. Někteří z nás pro zlepšení chodili i na zahraniční base servery, kde by se mohli ještě více zlepšit. Nabrali jsme další base hráče, kteří nám pomohli hrát lépe a vyhrávat klanové zápasy. Bohužel, se stále nejednalo jen o nabírání, někteří hráči od nás i odcházeli, buďto byli vyhozeni za neaktivitu, nebo skončili kvůli časové neschopnosti docházet na trenály, nebo je již hra nebavila.

Zanedlouho poté, skončil školní rok a začali prázdniny. To klanu v aktivitě moc nepomohlo, proto bylo předem vyhlášeno, že o prázdninách nebudou trenály ani zápasy, nikdo by stejně nebyl schopen, se jich zúčastnit, jelikož byl někde na “dovolené”. Poté se klan opět rozběhl a začalo se “znovu”. Naše vítězství nad ostatními klany z české scény, nás přesvědčili o dobré kvalitě našich hráčů. Pořád byl jeden, nebo dva klany, lepších jak my, ale bylo to jen a pouze skillem, ne, aktivitou.

Stali jsme se známým a oblíbeným klanem na české JKA komunitě, aspoň se nám tak zdálo, zápasy vždy probíhali fér a nikdo si nestěžoval. Poté, jsme nabrali další nové hráče, kteří mi pomohli v nové formě vedení klanu, sepsali se nová pravidla i hodnosti. Jedním z těchto hráčů, který mi opravdu hodně pomohl se znalostmi vedení a jeho formou, byl Ytt. Jeho pomoc pro mě hodně znamenala….

Uplynulo několik týdnů a klan měl opět potíže, trpěl nemocí zvanou “neaktivita”. Nejen že já, byl neaktivní, ale i další spousta členů. Pokoušel jsem se to vyřešit, ale i po snaze, odešel hráč, a po něm následovali další, byl to Ytt, následován Lukem, Arekem, po čase Crossem. Cross byl tvůrcem našeho prvního webu a poté i jeho nového “kabátu”. Byl kromě mě, nejdéle hrajícím členem klanu.

Když se klan opět postavil na nohy, nabráním nových členů Nigtem, Epixem, Rumem, atd. Ytt, se rozhodl, že obnoví svůj starý klan, známý jako Galactic Warriors. S tímto klanem, jsme založili”alianci”, která měla dopomoct zlepšení české scény a i nás samých. Spočívalo to ve společných trenalech a dalších výhod. Pak jsme si domluvili FUN turnaj, byl to “Víceboj” o pěti disciplínách, který jsme vyhráli. Náš klan byl obviněn z různých podvodů a fake hráčů, končilo to rozpuštěním “aliance”. Náš klan, byl vyhozen ze společného serveru jehož vlastníkem byl Ytt. Těsně před rozpuštěním, byl hacknut náš web, ale i G-Warriors, dokonce i společný server. Avšak web G-Warriors byl po krátkém čase obnoven, ale náš, jehož byl hlavním správcem Cross, jeden členů GW, obnoven nebyl. Přes naše prosby, nám Cross nepomohl. Museli jsme si poradit sami.

Teď máme nový web, bohužel bez všech dat, které jsme za více jak rok naší existence nashromáždili. Snad nám náš web dlouho vydrží a nadále budeme existovat bez nějakého narušení naší komunity.

Malcolm