Jedi Academy, nebo se sejdeme v jiné Galaxii?

Ahojte,

Před pár dny jsem lehce s Yttem naťukl téma My a Jedi Academy. Jistě si každý všiml že Jedi academy není na tom nejlíp i LH údajně upadá, ale celkově se snažíme nostalgicky probuďit mrtvou hru, ale bez opory a hráčů to zkrátka nejde. Na serveru se sejdeme 4 a to jsme rádi, někdy víc, ale zůstanu u slova “někdy”. Rivalita mezi klany není žádná, když jiné české nejsou a prakticky hrajeme z nostalgie? Nevím, to je otázka hrajeme hru, protože nás baví, s nostalgie, nebo kvůli starým známým, pouto co bylo vytvořeno v této Galaxii.

V posledním případě se nabízí otázka co tak ze starou partou začít hrát jinou hru, která bude mít perspektivu, hratelnost, lidi a připomeneme si třeba mládí, kdy nás hra dokázala vtáhnout. Samozřejmě máme už věk, chodíme do práce tak by se dalo vyloučit hry ze žánru MMORPG, které jsou časově náročné, spíš by se hodilo hru či ekvivalent podobný JK:JA, samozřejmě moderní a hraný.

Mě napadli následující dva Tituly, které teprve vyjdou, zaujmuli mě moderností a hack and slash bojovým systémem, který je asi nejblíž JK:JA:

FoR Honor:

Dark Souls 3:

Co si o tom myslíte, máte jiné nápady, nebo je to moje šílená myšlenka? 🙂

Rozhodl jsem se to napsat tady, ani nevím, proč, nejsem zas “facebukář” 😀

14 Replies to “Jedi Academy, nebo se sejdeme v jiné Galaxii?”

 1. Pokud se bavíme o hrách, co mají teprve vyjít, možná bych vypíchl (jsa tak trochu inspirován konverzací s Arekem) i Mount and Blade 2:

  https://www.youtube.com/watch?v=aoFxftYYe1k

  For Honor podle mě sice vypadá dobře, zajímavě, ale když se dívám na jeho soubojový systém, připadne mi oproti JKA podstatně zjednodušený ve prospěch přístupnosti širšímu publiku. To nemusí být samo o sobě “dobře” nebo “špatně”, ale už je to holt cosi krapet jiného, než na co jsem býval zvyklý. Samozřejmě, musíme hledět vpřed, takže se teprv uvidí, jak se to s tou hrou nakonec vyvrbí: Třeba by mě zajímalo, jakou roli (popř. zda vůbec nějakou) budou ve For Honor hrát duely. V JKA, samo sebou, je jim vyčleněn samostatný gametype, zatímco tady se mi jeví jen jako součásti větších bitev. V některých hrách figurují individuální souboje “muže proti muži” prim už z hlediska toho, do jaké míry si lze osvojit osobitý bojový styl (typické pro JKA), zatímco jinde se člověk blýskne spíše v soubojích více lidí (Chivalry). Těžko říct, v jakém poměru nabídne For Honor prostor v té či oné kategorii.

  Dark Souls určitě byly, jsou a budou fajn, ale tady máme právě opačný problém. Co jsem se tak díval (a zažil), doposud se jednalo o gamesu, kde byly v rámci PVP v popředí zájmu souboje buďto osamocených jedinců, nebo nepočetných skupinek hráčů. Nejsem si jistý, do jaké míry by bylo kupříkladu možné zahrát si v Souls CWčko, poněvadž mám dojem, že hlavní zaměření hry je přece jen trochu jiné.

  Mount and Blade, abych připojil svého druhu “reklamu” na osobního favorita, přinejmenším v posledních letech představoval jednoho z nejvíce prominentních duchovních nástupců Jedi Academy. Jako jedna z mála to byla (a je) hra s funkčním modelem soubojů, obstojným enginem a početnou komunitou, která byla vždy nakloněna pořádání soubojů mezi klany. A je možné očekávat, že se s vydáním oficiálního pokračování značná část původního publika vrátí, samozřejmě i s nově příchozími.

 2. Ahoj,

  MB nevypadá špatně ten ve Videu a pokud bude hraný proč ne, je pravda že FoR Honor vypadá zajímavě, ale mám také pochybnosti jen kvůli tomu jaké studio to dělá.

  Dark Souls to máš zase pravdu je to primárně SP hra, ale multiplayer nešel stranou ba naopak se stal velmi oblíbeným, v 3 se má vrátit starý model s prvního dílu, tzv nebude to dělené na Soul Memory, ale na level což je lepší.

  Z mých zkušeností se jednalo o 1o1, případně o přepadávají světu 4v4, vzhledem k Soul memory, díky kterému bylo snad 50 Tierů + level sub-tiery, tuhle hratelnost celkem nabourali.

  Uvidíme další návrhy, postoj, MB vypadá slibně, mám pocit že je i hra, která měla vystřídat JK.JA, hrál jsem ji a bylo to katastrofa, nevzpomenu si na název, bohužel 🙂

 3. Co vůbec řešíme? Stejně nikdo z nás nemá tolik času, aby rozjížděl novou hru a pravidelně ji hrál. Už takhle se sotva sejdem 4 2x tejdně. Já po zkouškách začínám poslední semestr kdy mám praxi a to budu mít práce až nad hlavu, budu stíhat asi tak stejně jako teď. Stejně bych do nový hry asi nešel, na to už nemám stejně compa a ani čas. Jediný co bych byl ochotnej jako nový hrát, tak jsou hry jako Fallout, kterýmu fandim už od prvního dílu a proto bych to hrál. Možná tak ještě až vyjde novej datáč od Wowka, tak se vrátim k Wowku. Je mi líto, ale nic jiný už mě moc nebere z novinek a ani bych na ně neměl čas. Neřikám, že ty hry nevypadaj pěkně, jsou hezký. Zrovna tyhle doby mám i rád, tenhle žánr mě baví, ale už v tom nevidim to co dřív.

  A jak řikal Witch, na MMORPG je času ještě míň, proto jsem ani nepřemejšlel o těch SW, který bych i zkusil. Jenže jsem slyšel chválu i hanění, takže nevim..Jenže čas bych na to stejně neměl, ale je to taky hra, kterou bych hrál, protože Star Wars. Hrozně dlouho jsem čekal, než taková hra bude a když už mám možnost jí hrát, kdy už konečně něni jen zpoplatněná, ale i zdarma. Konečně když ten čas přišel, tak mi odešel čas a ta chuť hrát to. Stárneme, pracujeme a studujeme, nedokážu se už počítat za “blázna” co vydrží u hry sedět přes půlku dne, nepatřim už mezi tuhle partu lidí. Rád jsi něco někdy třeba zahraju, třeba mě nějaká hra zase chytne a budu to hrát každou volnou chvilku, ale teď to určitě nebude. Já pořád ještě práci nemám, ale mám plány čim se chci živit a jestli mám těch plánů dosáhnout, musim pro to něco udělat, něco obětovat. Třeba až budu pracovat, až budu svym vlastnim pánem, tak budu mít šanci něco zahrát a dát tomu čas, kterej si sám určim. Jenže teď mi čas bude určovat někdo jinej.

 4. Pěkný rozpis, i když dost rozporuplný, swtor kde dáš full level za 3 dny teď nemáš čas, říkáš MMORPG ne a co je podle tebe WoWko, které jsi sám jmenoval.

  Někdo studuje, někdo má práci, ale hodinku si najde každý, ten kdo říká že ne, buď s časem neumí hospodařit, nebo já nevím, to i já jak jsem byl aktivní tak jsem stihl jít do práce, jít se ožrát tehdá jak dělo a ještě zajít na pc. 🙂

  No vypadá to stejně že zůstaneme u toho JK:JA, i když to pointless není 😉

 5. Ono je to celkem vzato spíše o chuti, než o nedostatku času v podobě osobního volna. Když se na to totiž podíváte s odstupem, pokud zrovna nemáte v práci směnu, která vám objektivně brání v účasti, můžete si v případě skutečného zájmu patřičně uzpůsobit denní rozvrh, tedy přinejmenším tím způsobem, že poupravíte sled činností, jež v ten den provozujete. Pokud má například člověk ve zvyku vyhonit si, najíst se, nachystat si věci na další den a jít spát (nebo, co já vím, třeba se učit), ať mi neříká, že mezi tyto aktivity není schopen “vmezeřit” hodinku či dvě na hru.

  On se totiž ten pověstný “nedostatek času” – a to si koneckonců přiznejme – stal nejtypičtější z našich výmluv, pokud už nějakých máme zapotřebí. Jasně, co se týče třeba takových MMORPG, na ty by už času fakt nebylo dost – těm je totiž zapotřebí obětovat desítky hodin týdně, a to mám na mysli jen “softcorové” příslušníky žánru, což bývají ještě ke všemu povětšinou hry, které nemívají dostatečnou “hloubku” na to, aby mi vůbec stálo za to začít je hrát (hardcore počiny jsou pak zcela samostatnou kapitolou). Ale MMORPG jdou, jak jsme se už víceméně shodli, mimo nás, takže tohle zjevně není náš problém. Znova a zas se to točí kolem zápalu pro hru.

 6. A ještě zpětně (abych svým způsobem zopakoval, co jsem už napsal výše, protože mi to pořád jaksi nedá) bych chtěl dodat, že mně osobně nikterak nevadí, když už někdo na hru se starou gardou (třebaže v nějakém novém podání) nemá chuť, to je ostatně docela normální věc, okolo které není třeba dělat žádné halo (člověk se vyvíjí a jeho zájmy s ním). Ale zaráží mě, jak velké procento lidí musí vždycky uvést, jak jim v tom údajně brání jejich práce, studium a jiné povinnosti, zatímco realita všedního dne je taková, že překážku v účasti na hře nepředstavuje jejich objektivní vytíženost plněním neodkladných úkolů, nýbrž jiné způsoby trávení volného času. Tady si vzpomínám na jednu pasáž ze Závišových písniček, která situaci docela pěkně vystihuje: “Já jsem zaneprázdněný, já musím koukat do stropu.” To je ale věcí každého člověka, kterou bych se neodvážil komukoli zazlívat. Nad čím bych ale možná trochu pozvedl obočí, je potřeba odkazovat se vždy na určité skutečnosti, které s tím prakticky nemají co dělat, aby výsledná výmluva vyzněla líp. Což bývá ve výsledku většinou zbytečné, jednak vzhledem k faktu, že to opravdu líp nezní, a dále kvůli tomu, že člověk není nikomu povinen podávat obšírné vysvětlení (zvláště tam, kde by stačilo obyčejné: “Sorry, hry mě už prostě neberou.”).

 7. No to máš pravdu, výmluvy, výmluvy, každý normální člověk si ten čas najde, když “chce”, je to o tom chtíť, pokud dotyčného hry nebaví, nebo jiná činnost je jasný že čas investuje jinam, ale trošku upřímnosti by to chtělo, postavit se tomu čelem.

  Mě osobně JK:JA taky zrovna nebere, nevidím v tom dobře investovaný čas, když bych mohl investovat tu hodinku či dvě do jiné hry, kde půjde vidět efekt. Proto jsme třeba i na mém druhém webu rád, když vidím víc jak 100 návštěvníku za den, řeknu si že to nebylo zbytečné.

  Myslím že spolu hrajeme že se známe už náký pátek, něco jsme spolu zažili, já osobně jsem se vrátil právě, kvůli tomu, kdyby mě oslovil někdo jiný, tak bych se na to vykašlal, což ve výsledku znamená že se můžeme sejít u jiné hry, na pár hodin třeba, ale vnitřně budeme cítit i jakési herní uspokojení, nebo jak to říct že investice v tu hru není pouze mrhání časem.

  Otázka je, jestli se shodneme, jeden má málo výkonný PC.. i když nechápu že v IT neinvestuje finance právě do PC což je základ v daném oboru. Takže zas mi tam vychází jiné rovnítko tak trošku.

  Osobně jsem měl doby, kdy jsem jsem po práci, jel ještě na hory na kole, zakopat si a ještě večer jsem si dal hodinku-dvě pc. Znal jsem lidi co měli rodiny, děcka a a jezdili na kole, investovali do hobby a něco ve stylu mám rodinu, nemám čas, to brali jako výmluvu, nebo špatným rozvržením času.

  Samozřejmě jsou pak lidé co potřebují být půl hodiny na záchodě, půl hodiny než si “vyhoní” a půl hodiny, než to po sobě sklidí, to už je pak těžké 😀

  Takže asi tak 🙂

Napsat komentář